A sikeres licitet követően már a szerződés megkötésénél tartanak a felek a Szentpéteri kapu 70. alatti húszemeletes épület ügyében – tudtuk meg a Miskolc Holding Zrt. ingatlangazdálkodási igazgatójától.
Prokaj Tamás a Miskolc Televízió Kilátó című műsorának volt a vendége a héten. Az igazgató felelevenítette, hogy a legutóbbi közgyűlésen is fontos téma volt, hogy mi lesz a húszemeletes épület sorsa.
– Nos, egy rendkívül parázs liciten új gazdára talált az épület. Két ismert és tőkeerős miskolci ingatlanfejlesztő licitjét követően a szerződés megkötése van folyamatban. Az épületet egy viszonylag rövid, négyéves fejlesztési kötelezettséggel értékesítjük egy rendkívül magas meghiúsulási kötbér kikötése mellett. Mindkét ingatlanbefektető azonnal meg akarja kezdeni a munkát, a szerződés megkötése után további részletekkel is szolgálhatunk – tette hozzá
A világjárványt megelőzően leginkább irodákra volt szükség Miskolcon, ez azonban mostanra megváltozott: ma már inkább lakások terén van hiány.
– Akár lakásokat, apartmanházat alakít ki az új befektető a húszemeletesben, vagy olyan szálláshelyet, ahol Miskolc nagyobb gyárainak munkásait lehet elhelyezni, mindegy is, hiszen minden esetben rövid úton 100 százalékosan hasznosítani tudja a befektető az épületet – mutatott rá az ingatlangazdálkodási igazgató.
Prokaj Tamás elmondta, mivel az épület évek óta üresen áll, és a jelenlegi önkormányzat önmaga nem tud egy 4-5 milliárd forintos nagyságrendű beruházást végrehajtani, ezért hozták azt a döntést, hogy be kell vonni a magántőkét.
Szó esett az e-lakáspályázatokról is. Prokaj Tamás leszögezte: a természetes fluktuációnak köszönhető, hogy évente három-négy alkalommal pályáztatni tudnak 20-30 lakást. Ezekre többszörös a túljelentkezés évek óta, hiszen a szabadpiaci albérletek árának 50-60 százalékos árszínvonalán állnak.
Az ingatlangazdálkodási igazgató azt is elmondta, hogy a téli hónapok során egy trendfordulót tapasztaltak az üzleti ingatlanok bérbeadásánál, de ez megállt, miután a közgyűlés megszavazta a rendeletmódosításokat.
– Egyre kevesebb az üres helyiség a főutcán. Hogy példákat is mondjak: volt itt egy nemzetközi kávézólánc a Széchenyi utcán, ami gazdasági megfontolások alapján bezárni kényszerült. Már a bérleti szerződésük másnapján jött a helyére egy másik, talán még ismertebb, még nagyobb nemzetközi kávézólánc – mondta.
A Városház téri Tokaj borozót szintén kiadták néhány hónapja, az új bérlő felújítja, és megtartva az eredeti profilt, egy színvonalasabb helyiséget alakít ki. És ha már bor és borozás: a Borangoláson a nagyközönség is birtokba veheti majd a Bortanyát, és azon dolgoznak, hogy az Avasi kilátó kávézóterasza is kinyisson arra a hétvégére.