Miskolc a mesterséges intelligencia élvonalában
Szerdán városunk és a Miskolci Egyetem adott otthont a „Mesterséges Intelligencia a városok szolgálatában” című konferenciának, amely az UrbanTech Platform keretében valósult meg.
Miskolc az elsők között ismerte fel, hogy a mesterséges intelligencia nem futurisztikus luxus, hanem eszköz a város jobb működésére.
Az okos megoldások segítségével gyorsabb lehet az ügyintézés, átláthatóbb a közlekedés, hatékonyabb az energiafelhasználás – vagyis élhetőbbé válik a város mindannyiunk számára.
Tóth-Szántai József polgármester a konferencián kiemelte: „𝐴 𝑗𝑜̈𝑣𝑜̋ 𝑣𝑎́𝑟𝑜𝑠𝑎 𝑛𝑒𝑚 𝑟𝑒𝑝𝑢̈𝑙𝑜̋ 𝑎𝑢𝑡𝑜́𝑘𝑎𝑡 𝑒́𝑠 𝑓𝑒𝑙ℎ𝑜̋𝑘𝑎𝑟𝑐𝑜𝑙𝑜́𝑘𝑎𝑡 𝑗𝑒𝑙𝑒𝑛𝑡, ℎ𝑎𝑛𝑒𝑚 𝑒𝑔𝑦 𝑒́𝑙ℎ𝑒𝑡𝑜̋, 𝑓𝑒𝑛𝑛𝑡𝑎𝑟𝑡ℎ𝑎𝑡𝑜́ 𝑒́𝑠 𝑑𝑖𝑔𝑖𝑡𝑎́𝑙𝑖𝑠𝑎𝑛 𝑓𝑒𝑙𝑘𝑒́𝑠𝑧𝑢̈𝑙𝑡 𝑘𝑜̈𝑧𝑜̈𝑠𝑠𝑒́𝑔𝑒𝑡.”
Az 𝐔𝐫𝐛𝐚𝐧𝐓𝐞𝐜𝐡 𝐏𝐥𝐚𝐭𝐟𝐨𝐫𝐦 révén Miskolc összekapcsolja az önkormányzatot, az egyetemeket, a vállalkozásokat és a kutatókat. A Gábor Dénes Egyetem után most a Miskolci Egyetem is csatlakozott a kezdeményezéshez, amely kísérleti és közösségi térként szolgál a jövő technológiáinak kipróbálására.
Miskolc ezzel is bizonyítja: a jövő városai között az élmezőnyben a helye.

